Elegancki wystrój przedpokoju w bloku

Urządzenie mieszkania w bloku, w którym małym metraż może okazać się prawdziwym problemem, jest naprawdę trudną sztuką. Szukając pomysłu do urządzenia mieszkania, posiłkujemy się własnym doświadczeniem, wiedzą, podpowiedziami z Internetu lub programami do wykończenia wnętrz. Szczególnie dużo uwagi trzeba poświecić na umeblowanie funkcyjnych pomieszczeń, czyli na urządzenie małej kuchni, przedpokoju, czy też wyposażenie niewielkiej łazienki.

Przedpokój jest miejscem, nie tylko wprowadzającym do innych pomieszczeń, ale także stanowi swoiste „składowisko” płaszczy, kurtek, butów, torebek, parasoli. Jeśli na małej przestrzeni postawimy wieszak i szafkę na buty i krzesełko, zajmiemy praktycznie całą przestrzeń. Jednak nawet najmniejszy przedpokój można urządzić funkcjonalnie i modnie, wykorzystując kilka prostych rozwiązań.

Podstawą jest wybór koloru ścian i sufitu. By dodatkowo nie pomniejszać optycznie pomieszczenia, należy unikać ciemnych farb. Jasne barwy powiększą ściany i wywołają wrażenie przestrzeni. Doskonale do przedpokoju nadają się: biele, beże, szarości, wrzos i błękity.

Równie ważne, jak barwa ścian, jest odpowiednie oświetlenie. Dobiera się je do koloru ścian i mebli. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest oświetlenie symetryczne, które rozświetli pomieszczenie i nada mu przytulności. Jeśli chcemy stworzyć nowoczesne wnętrze, można zamontować na podwieszanym suficie lampki halogenowe. By nie przytłaczać małej powierzchni, lepiej jest unikać dużych, wiszących żyrandoli.

Nawet w najmniejszym przedpokoju nie może zabraknąć mebli. W pomieszczeniu takim obowiązkowo musi znaleźć się szafka na okrycie wierzchnie i na buty. Doskonałym rozwiązaniem dla małego przedpokoju, będzie wnękowa szafa z przesuwanymi drzwiami, o głębokości minimum 50 cm. Jeśli w pomieszczeniu tym znajdują się także inne regały, powinny być one otwarte. Światło, które przez nie przepływa, będzie optycznie powiększało pomieszczenie. Niezbędna jest także szafka na buty, najlepiej taka nowoczesna i praktyczna, rozszerzana ku górze.