Nowoczesne, stylowe dodatki do pokoju

Urządzając dom lub mieszkanie, najwięcej uwagi poświęca się wyborowi koloru ścian, rodzajowi podłogi, doborowi odpowiednich mebli i oświetlenia. Jednak, nawet małym pomieszczeniom, można dodać charakteru i niepowtarzalności za pomocą odpowiednio dobranych dodatków. Ich rodzaj zależy przede wszystkim od tego, jakie pomieszczenie urządzamy, kto jest jego użytkownikiem. Inne dodatki umieścimy w przedpokoju, inne w kuchni, ale także inne w pokoju dorastającej córki lub syna, małego dziecka, a inne w pokoju rodziców.

Wbrew pozorom, nawet nowoczesne wnętrza, uważane za ascetyczne i proste, nie są pozbawione dodatków. Całkowitym odświeżeniem, za niewielką cenę, będą poduszki dekoracyjne lub kapa na łóżko. Nie tylko stworzą wygodne miejsce do odpoczynku, ale także nadadzą pomieszczeniu przytulności.

Jeśli dysponujemy parapetami odpowiedniej wielkości, a także lubimy rośliny, możemy umieścić w pokoju kwiaty w doniczkach kolorystycznie dobranych do wnętrza. Małym kosztem zmienimy także wygląd pomieszczenia, wieszając kolorowe zasłony.

Bardzo modne w ostatnim czasie stały się także różnego rodzaju naklejki na ścianę. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza w pokoju dziecięcym. To zazwyczaj piankowe postacie z bajek, kolorowe, radosne, które rozweselą malucha.

W pokojach, nie może zabraknąć także zdjęć i obrazków. Fotografie, czy to członków rodziny, przyjaciół, pejzaże, w odpowiednich ramkach, świetnie dopełniają całości.

Jeśli jesteśmy miłośnikami orientalnych klimatów, by stworzyć taki we własnym pokoju, można ustawić, tematycznie nawiązujące do określonej kultury, rzeźby, fotografie, obrazy, czy też inne figurki. Niewielkim kosztem uzyskamy wtedy oryginalną aranżację.

Nie należy zapominać także o dodatkach funkcjonalnych, takich jak lampy. W pokoju przyda się zarówno lampa wisząca, która oświetli całe pomieszczenia, ale także mała lampka nocna, umieszczona niedaleko łóżka. Dobierając dodatki do pokoju lub innego pomieszczenia, ważne jest, by nie umieścić ich zbyt dużo, zwłaszcza urządzając niewielki salon czy pokój. Zbyt duża ich liczba przytłoczy wnętrze.