Aranżacja jadalni w wykuszu

Nietypowe pomieszczenia sprawiają wiele kłopotów przy meblowaniu. Często, przy poszukiwaniu inspiracji do urządzenia wnętrz nietypowych nie pomagają nawet, mniej lub bardziej, profesjonalne programy do wizualizacji wnętrz. Problem ten znają zwłaszcza mieszkańcy bloków, w których urządzenie niewielkiego przedpokoju, sypialni, odpowiednie ustawienie mebli w małej kuchni graniczy niemal z cudem.

Także posiadacze większych domów nie są wolni od problemów związanych z aranżacją. Dotyczy to urządzenia łazienki ze skosami, czy też jadalni w wykuszu. Ta forma architektoniczna na dobre zagościła w polskim budownictwie. Najczęściej, w pomieszczeniu w którym się znajduje urządza się pokój dzienny, salon lub jadalnię.

Jadalnia w wykuszu, szczególnie takim, którego ściany niemal w całości są przeszklone, tworzy niepowtarzalne miejsce na spotkania przy stole, zarówno w ciągu dnia, jak i nocą. Jeśli jest on wystarczająco duży, wybierając odpowiednie meble, możemy tylko w nim urządzić przytulny, funkcjonalny kącik do jedzenia, bez konieczności wydzielania dodatkowego pomieszczenia.

W przypadku wykuszu o odpowiedniej wielkości, można urządzić w nim jadalnię umieszczając kilka prostych mebli. Podstawą jest oczywiście stół. W zależności od możliwości, może on być większy lub mniejszy. Jednak wykusz, jako konstrukcja półokrągła lub w kształcie trapezu, umieszczenie w nim dużego, prostokątnego stołu, nie zda egzaminu. Do jadalni w wykuszu najlepiej nadają się stoły półokrągłe, owalne, okrągłe lub niewielkie prostokątne lub kwadratowe. Wszystko zależy od możliwości.

By zapewnić komfortowe warunki do spożywania posiłków, konieczne są także odpowiednie siedziska. Do wykuszu najlepiej ustawić narożnik w kształcie tego pomieszczenia. Umieszczony wzdłuż ścian wykuszu stworzy doskonałe warunki do spożywania posiłków. Wygodę poprawią odpowiednie dodatki do pokoju, czyli kolorowe poduszki. W razie potrzeby można także dostawić krzesła. Narożnik może być umieszczony na trzech ścianach wykuszu lub tylko na dwóch: przeciwnych lub prostopadłych do siebie.