Jak dobrać meble do pokoju dziennego?

Urządzając dom lub mieszkanie, trzeba zwrócić uwagę na bardzo dużo różnego rodzaju szczegółów i szczególików, które nie tylko wpływają na wygląd, ale także na funkcjonalność. Czasem trzeba się bardzo nagimnastykować, by urządzić niewielką kuchnię, zagospodarować niewielką przestrzeń w łazience na poddaszu, czy też umeblować przedpokój w bloku.

Przy wyborze mebli i dodatków do pokoju, kierujemy się modą, własnym stylem, ale także funkcjonalnością. Ta ostatnia cecha powinna dotyczyć zwłaszcza tych pomieszczeń, które nie są tylko reprezentacyjne, ale służą domownikom. Dotyczy to zwłaszcza pokoju dziennego. Bardzo często, w roli tego pokoju występuje odpowiednio urządzony salon.

Pokój dzienny, jak sama nazwa wskazuje, przewidziany jest do użytkowania przez domowników w ciągu dnia, w którym można poczytać, pooglądać telewizję, wypić kawę czy po prostu odpocząć. Do tego niezbędny jest odpowiedni zestaw wypoczynkowy. Najlepiej by był on wielofunkcyjny, czyli nie tylko elegancki i wygodny do siedzenia, ale również, w razie potrzeby, także do snu. Do wyboru mamy sofę, kanapę lub narożnik. Wybór zależy od wielkości pomieszczenia, jego kształtu, potrzeb domowników. Dodatkowo, można zawsze uzupełnić je fotelami do kompletu.

Wybierając zestaw wypoczynkowy do pokoju dziennego, warto jest zwrócić uwagę, na jego wygodę, by nie był on zbyt miękki, gdyż zapadanie się podczas picia kawy nie należy do przyjemności.

Pokój dzienny nie może obyć się także bez odpowiednich mebli. Jeśli zależy nam na spójności, funkcyjności i harmonijnym wyglądzie, najlepiej postawić na gotową meblościankę. Takie rozwiązanie jest jednak możliwe wyłącznie wtedy, gdy dysponujemy odpowiednią przestrzenią. W przypadku małych pokojów lub w sytuacji, gdy bardziej odpowiadają nam swobodne rozstawienie mebli, można skorzystać z systemów meblowych.

Kompletując wyposażenie pokoju dziennego, w zależności od potrzeb i możliwości, można postawić na jednakowe stylistycznie komody, witryny, mniejsze szafki, szafka pod telewizor, ale równie dobrze mogą znaleźć się w nim także regały, biurko czy szafy.